В ванній кімнаті навіть незначні на перший погляд деталі впливають на загальну атмосферу. Погодьтесь, коли на стіні присутній гачок, щоб повісити халат, а рулон туалетного паперу стоїть в тримачі, а не на бачкові унітазу – це завжди зручно і гарно.
Однією з таких деталей є ручна душова лійка. Здавалося б, дрібниця, але від її зручності в тому числі залежить комфорт прийняття душу або ванни.
Які ж вони бувають, чим відрізняють та яку лійку краще обрати? Зараз розберемось.
Розмір душової лійки
Хто б там що не говорив, але розмір має значення. А для ручної лійки так точно. Для когось зручніше приймати душ великою лійкою, діаметр якої в деяких виробників досягає 15см, а комусь зручніша стандартна невелика лійка від 10см в діаметрі.
До речі, якщо велику ручну лійку зафіксувати на штанзі в верхньому положенні, то нею можна користуватися, як тропічним душем, не тримаючи рукою.
Колір та форма душової лійки
Звичайно, 95% зі всіх продажів займають круглі ручні душі з хромованою поверхнею, але є і цікаві екземпляри чорного, білого, червоного чи блакитного кольору, а також овальної, прямокутної та трикутної форми.
З чого зроблена душова лійка?
Найбюджетніші лійки виготовляють, звичайно, з пластмаси, довговічності це їм не додає, але, якщо потрібно подешевше, то потрібно вибирати таку модель.
Найдорожчими вважаються металеві та кам’яні лійки, вони дуже витривалі, будуть служити Вам не один рік, але їх недолік, крім ціни, вага. По-перше, не кожен захоче тримати постійно таку вагу в руці, а, по-друге, якщо така лійка впаде, то Ви стовідсотково пошкодите ванну або душовий піддон.
Найкращими варіантами за співвідношенням ціна/якість є лійки зроблені з ABC пластику з металевими запчастинами всередині. Завдяки надійним комплектуючим лійка працює досить довго, а АВС пластик зменшує вагу і збільшує надійність корпусу лійки.
Режими душової лійки
Найпростіші лійки мають один режим, який називається «ДОЩ», але бувають 2-х, 3-х і навіть 5-ти режимні лійки, в яких для комфорту використовуються і інші режими:
Jet – режим, коли з центральної частини лійки вода тече через декілька отворів, при цьому тиск дуже високий і можна використовувати цей режим, як інтенсивний масаж.
Туман – режим, коли вода розпилюється форсунками на дрібні каплі, огортаючи тіло, подібно до туману.
Водопад або Mono– режим, коли вода тече з одного великого отвору, розташованого в центрі лійки.
Шампанське – режим, при якому в лійці вода змішується з повітрям і на тілі на мить залишаються водяні бульбашки.
Масаж – режим, коли потік води постійно змінює свій напрямок, створюючи легкий масаж Вашого тіла.