Ось і підходить до завершення Ваш ремонт ванної кімнати і настав час вибрати раковину та змішувач для неї (якщо Ви, звичайно, не зробили цього раніше). Яку ж модель вибрати, чим вони відрізняються, на що потрібно звернути увагу до купівлі та чи будь яку раковину можна встановити на Вашому етапі ремонту?
Перш за все хочемо зазначити, що планувати розміщення всіх складових ванної кімнати потрібно до початку ремонту, оскільки потім важко буде переробити те, що вже зроблено, під Ваші забаганки. Наприклад, після встановлення керамічної плитки Ви вирішили, що дуже гарно буде виглядати умивальник-чаша зі змішувачем зі стіни. Як практично це зробити, якщо для змішувача зі стіни потрібно було до поклейки плитки встановити внутрішню частину змішувача? Або потрібно знімати частину плитки і переробляти все під Вашу потребу, або відмовитись від цієї ідеї і встановлювати раковину зі змішувачем зі стільниці.
Щоб не трапилось будь яких неприємних нюансів в процесі ремонту, зробимо декілька порад щодо вибору раковини для Вашої ванної.
Отже, раковини умовно можна поділити за такими характеристиками:
- Спосіб встановлення;
- Матеріал виготовлення;
- Наявність отвору для змішувача;
- Кількість чаш раковини;
- Форма, колір, розмір.
Розглянемо кожен пункт окремо і дамо практичні поради для правильного вибору та комфортного користування раковиною.
Спосіб встановлення раковини
За способом встановлення раковини поділяються на:
- Підвісні/накладні (для тумби);
- Вбудовані/напіввбудовані в стільницю;
- Вбудовані під стільницю;
- Накладні на стільницю (раковини чаші);
- Підлогові;
Немає конкретних вказівок, який спосіб встановлення кращий, звичайно, вибір залишається за Вами, але потрібно врахувати, що раковину, яку можна підвісити до стіни, можна і встановити на підвісну чи підлогову тумбу, а для вбудованих раковин потрібно окремо замовити тумбу зі стільницею або окремо підвісну стільницю з отвором, куди буде встановлена раковина. Окремим пунктом (до речі, зараз дуже популярним) є раковини-чаші, які встановлюються зверху на стільницю – це виглядає стильно і сучасно. Можемо також порекомендувати варіант підлогової раковини, вона надасть ванній кімнаті особливого відтінку, але варто взяти до уваги, що раковина, яка встановлюється на підлогу, займає корисну площу в ванній і, здебільшого, використовується в кімнатах великого розміру.
Матеріали, з яких виготовляють раковини:
- Сантехнічний фаянс;
- Сантехнічний фарфор;
- Литий камінь (або литий мармур);
- Камінь;
- Бетон.
Якщо Ви вибираєте між санфарфором і санфаянсом, то маєте знати основну різницю між ними, оскільки на вигляд їх відрізнити доволі складно. Обидва матеріали виготовляють з глини з додаванням інших компонентів в різних пропорціях. Санфарфор, завдяки більшому відсотку домішок, більш міцний матеріал, менше піддається впливу хімічних речовин і вологи. Санфаянс – більш дешевий аналог, завдяки більшому вмісту глини це пористий матеріал, який вбирає в себе вологу, що негативно відображається на його властивостях. При виборі між санфарфором і санфаянсом потрібно орієнтуватись здебільшого на вартість виробу, але, якщо Ви виберете раковину з санітарного фарфору, то вона прослужить Вам довше, триваліший час залишиться без змін в структурі та кольорі.
Альтернативою виробів з глини є матеріал литий камінь, до переваг якого можна віднести велику міцність, виготовлення під замовлення будь якої форми, розміру та кольору, а також низьку реакцію на хімічні речовини.
Дуже цікавою новинкою на ринку сантехніки стали раковини з каменю. Ці умивальники виготовляють шляхом надання камінцеві форми раковини та його подальша обробка, покриття захисним шаром від вологи, лакування і т.д. Це ексклюзивні вироби ручної роботи, які нададуть Вашій ванній вишуканий та природній стиль. До речі, вага такої раковини від 25кг і більше, а матеріалом може бути граніт, мармур, закам’яніле дерево та інші природні матеріали.